Vychází retrospektivní boxset punkerů Hrdinové nové fronty

U příležitosti letošního jubilea 30 let od založení skupiny Hrdinové nové fronty – vychází 18. září u Warner music 3 CD BOX pod názvem „To svět se posral“. Komplet 2 CD + DVD přináší řadu raritních a unikátních záznamů. K dostání bude v běžné obchodní síti hudebních prodejen. První disk tohoto vzpomínkové kompletu přináší průřez toho nejlepšího z jejich bohaté tvorby. Je doplněn čtyřmi dosud oficiálně nevydanými písněmi. Druhý disk je záznamem posledního koncertu HNF z roku 1988. Třetí disk - bonusové DVD – nechává formou obrazových záznamů vzpomenout na autentickou, divokou atmosféru jejich koncertů.     

Skupina Hrdinové nové fronty vznikla po nesnadných začátcích v průběhu roku 1985 v Jihlavě. Začínali zkoušet ve sklepě a hrát v hospodských sálech na neoficiálních akcích. Postupně se vypracovali, natočili první písně a oslovili značnou část mladé generace. Na svém vrcholu představovali jednu z čelních punkových skupin. Jejich příběh přerostl v legendu. Za celou dobu své existence neprošla skupina žádnou personální změnou. Tvořili ji Petr Štěpán na kytaru a zpěv, Leoš Kostelecký na basovou kytaru a Pavel Štěpán na bicí.

HNF od svého počátku presentovali svou vlastní tvorbu a za celou dobu jejich existence vzniklo mnoho písní a nahrávek. Což v dobách totalitního komunistického režimu nebylo jednoduché. Nejznámější písní jejich tvorby se stala skladba s názvem „To svět se posral“. Ta je zároveň jakýmsi synonymem pro celou jejich tvorbu a zároveň generační výpovědí, manifestem, presentujícím pocity tehdejší, nejen punkové generace.

Nadčasový přesah jejich tvorby do současnosti je po hudební a především obsahové stránce patrný v mnoha polohách. Obžaloby tohoto světa plného násilí, válek, nenávisti a bídy, neztratily nic ze své platnosti ani dnes. Ba naopak, zdá se, že jsou po 30 letech stále více aktuálnější.

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.