Do Prahy se po jedenácti letech vrátí Kraftwerk

Milovníci elektronických průkopníků budou 3. prosince v pražském Fóru Karlín jako v ráji. 

Multimediální projekt jménem Kraftwerk byl založen v roce 1970 a byli u toho pánové Ralf Hütter a Florian Schneider. V polovině sedmdesátých let dosáhnul tento projekt mezinárodního uznání za své revoluční elektronické a zvukové postupy a své hudební experimentování s robotikou a dalšími technickými inovacemi.

Kraftwerk se svými vizemi budoucnosti vytvořili soundtrack k digitálnímu věku 21. století. Jejich skladby s využitím inovativních technických postupů, syntetických hlasů a počítačových rytmů měly a mají velký mezinárodní vliv napříč celou škálou hudebních žánrů: od elektronické hudby a hip hopu až po techno nebo synthpop.

Ve svých koncertních představeních předvádějí Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert a Falk Grieffenhagen svou víru ve společný přínos lidí a strojů. Počínaje retrospektivou svého Katalogu v Muzeu moderního umění v New Yorku v roce 2012 Kraftwerk v posledních letech opsali kruh a vrátili se zpět ke svým kořenům v rámci düsseldorfské umělecké scény z konce šedesátých let. Spojují hudbu s uměleckými performancemi, jejich 3-D koncerty jsou opravdu "Gesamtkunstwerk - naprostým uměleckým dílem."

Cyklus koncertů v newyorském MoMA byl mimo jiné následován dalšími prezentacemi v londýnské Tate Modern v Turbine Hall, v Akasaka Blitz v Tokiu, Opera House v Sydney, Walt Disney Concert Hall v Los Angeles a v berlínské Neue Nationalgalerie.

V roce 2014 obdrželi Ralf Hütter a jeho bývalý partner cenu Grammy Lifetime za svůj celoživotní přínos. Do Prahy se Kraftwerk vracejí po jedenácti letech od svého vyprodaného vystoupení v Lucerně 3. prosince 2015.

Vstupenky seženete v síti Ticketpro od 23. 4. 2015 za 1290 Kč.

Kraftwerk

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.