The Cure–Anniversary 1978-2018: Výroční koncert z Hyde Parku míří do kin. Máme jejich seznam!

Loni oslavili The Cure 40 let na scéně, letos vstoupili do Rock’n'rollové síně slávy, do konce roku chystají nové album a patří mezi největší taháky Colours of Ostrava. O všech těchto informacích jsme vás ostatně informovali na stránkách Sanctuary.cz. Právě k výročí 40 let odehráli Robert Smith a spol. unikátní koncert v londýnském Hyde Parku a jeho záznam se objeví už 11. července i v českých kinech.  

Všem, kteří se už nemohou dočkat koncertu ve vítkovickém areálu, společnost Aerofilms ve spolupráci s Colours of Ostrava nabídne záznam, na který ve víru letošních událostí nezapomene ani Robert Smith. Koncert v londýnském Hyde Parku se odehrál 7. července 2018. Začal v osm a bavilo se na něm okolo 65 000 lidí. Stalo se tak takřka na den přesně 40 let od vůbec prvního setu The Cure v zaplivaném baru The Rocket. S tím rozdílem, že v neděli 9. července 1978 těch lidí přišlo zhruba šedesát.

Zážitek z více než dvouhodinového výročního koncertu umocnil osvědčený Tim Pope, zodpovědný už za ikonický záznam „In Orange“ (1986). Spolu s úchvatnými projekcemi rozbouřeného moře, pableskujících pavučin a zlomených srdcí ho zakonzervoval v působivém 4K formátu. I Popa výkon kapely ohromil: „Nikdy jsem Roberta neslyšel zpívat tak dobře, ani The Cure hrát soustředěněji a silněji.“ Zvuk nasnímal a pomáhal vypilovat do výpravného 5.1. audia Paul Corkett. 

The Cure – Anniversary 1978-2018
UK, 2019 • 137 min • režie: Tim Pope • anglická verze bez dialogů • přístupný od 12 let • záznam • premiéra: 11. července 2019 
Koncerty v kině jsou promítány v HD rozlišení a prostorovém zvuku. 
Seznam promítání záznamu koncertu v českých kinech najdete ZDE.

The Cure – Anniversary 1978-2018 teaser

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.