Čtvrtý Moravský industriální festival se blíží

4mif_sOd pátého do šestého října se olomoucký klub S-Cube promění ve svatostánek industrialu a tvrdé elektroniky. To díky extra silnému mezinárodnímu programu, nacpanému hvězdnými jmény. Co že nás všechno čeká?


 

Začátkem října přivítá Olomouc již čtvrtý ročník u nás svého druhu ojedinělé audiovizuální podívané Moravský industriální festival. Po prvním ročníku konaném ještě v Šumperku se festival etabloval v klubu S-Cube a přitahuje čím dál víc návštěvníků nejen z celé ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa. Letošní zřejmě nejsilnější sestava učinkujících představí skutečné legendy industriální a elektronické hudby.

Mezi ně bezesporu patří oficiální sonická divize Laibach Kunst, velmi nadčasový projekt založený v roce 1981 jedním z otců Laibachu Dejanem Knezem 300 000 V.K. (neboli 300 000 verschiedene Krawalle) ze Slovinska. V ojedinělém živém vystoupení této formace budeme moci zakusit mezi prvními na světě dosud nevydané skladby z letos připravované jejich páté plnohodnotné desky "Dark Side of Europe".

Z Londýna nedorazí nikdo menší než Paul Jamrozy, zakladatel a páteřní člen idustriálních kmotrů Test Dept. se svým velmi temně laděným ambientním projektem C.3.3., k jehož vzniku inspiroval Jamrozyho pobyt ve věznici Jejího Veličenstva v Readingu.

Legenda temného industriálu ze Švédska In Slaughter Natives už několikrát ČR navštívila a pokaždé si posluchačstvo odneslo nezapomenutelný koncertní zážitek. Ať už šlo o první zastávku v roce 1995 nebo o tu dosud poslední v roce 2009, vždy se sálem nesla vrchovatá porce monumentálních orchestrálních ploch, religiózních chorálů, ambientních temnozvuků, kovových litaniíí a samozřejmě démonický vokál hlavního principála charismatického Jouniho Havukainena.

Naopak čerstvým objevem jednoho z nejproslulejších vydavatelství industriální hudby Ant-Zen je francouzské  rockově-industriální trio Näo. Nenechte si ujít českou premiéru tohoto vynikajícího "hitu" evropské festivalové scény posledních let, kterou spustilo vydání jejich desky Näo. Právě díky svojí vyjímečností v daném žánru a nepopsatelným vyzněním živých vystoupení letí hvězda Näo velmi rychle vzhůru a vzhledem k jejich rychle rostoucí popularitě se může jednat o vystoupení v našich končinách nadlouho ojedinělým.

Dlouholetá legenda staré power electronics a svého času jedna z nejextremnějších francouzských formací Minamata pak předvede pravý audioteror. Devastující stěny hluku, šílené samply, nesmlouvavá rétorika a nemilosrdné zrcadlo současné politky. Takové lahůdky si pro vás připravil Philippe Escartin alias Tiburce. Pro znalce dodejme, že za Minamatou stojí totožná persona jako za La Nomenklatur. Těšit se můžete na úchvatnou vizuální show a hlavně řádně brutální elektroniku,která příjemně promasíruje vaše zvukovody.

 


Moravský industriální festival 


Těm, kteří již někdy měli tu čest s nekorunovatelnými hlukově-anarchisticko-krabičkovými zpětnovazbokráli severočeské uhelné pánve Napalmed pod nekompromisní taktovkou Radka Kopela, těm není nutno toto uskupení blíže představovat. Těm ostatním, kteří se rozhodnou tuto sondu do hlubin velmi důmyslného noisu zariskovat, naopak přejeme pevné nervy. Jsme poctěni, že jim tuto možnost můžeme konečně předložit na rezavém podnose také v rámci našeho festivalu.

Pod jménem Ex_Tension se skrývá projekt koncertně i studiově velmi aktivní dvojice hudebníků ze Štrasburku, jejichž hudební tvorba je pestrou směsicí industialu, rytmické elektroniky, IDM i pomalejšího dark ambientu. Ti, kdo dosud neviděli a neslyšeli budou příjemně zaskočeni, ti kdo mají naposloucháno z mnoha nahrávek, které mají Francouzi na svědomí, budou překvapeni jejich akčním živákem.

Polský ambientní projekt [Haven] existuje od roku 2005 a má za sebou již 5 vydaných alb. Plodný Marcin Jarmulski, který za projektem stojí, kormidluje svojí velmi osobitou hudební tvorbu do melodických synteticko-ambientních vod, odkud se rekrutují například umělci stáje Tympanik Audio. Živé vystoupení slibuje velkolepou audiovizuální show.

Také brněnská audiovizuální formace Frontier Guards přikládá vizuální složce svého vystoupení velmi významné místo. Za hudební částí stojí Martin Pavlík (projekty: BEAMSHIP, H.E.E.L.) a obrazovou část má na starost Tomáš Galle (H.E.E.L.). Na právě vydávaném druhém albu s názvem "Interface" sestavu navíc posílil Patrik Lev, frontman moravské EBM stálice Depressive Disorder.

K inventáři festivalu již tradičně patří šumperští, četnými zahraničními koncerty protřelí, zvukoví nihilisté Akimbo, jehožčlenové tvoří organizační páteř celého festivalu. V programu představí to nejhorší z alba "Ein Tanz mit dem Tod" i novinky z připravované nové desky.

 


Akimbo živě v Nancy 

Úvody a závěry programu v jednotlivých dnech budou patřit svéráznému běloruskému DJ Knüppel Aus Dem Sack, který svými neotřelými postupy a brilantním výkonem přesvědčuje publikum o svých jedinečných kvalitách.

Dramaturgie festivalu je koncipována tak, aby si přišli na své nejen domácí i zahraniční posluchači hudebního směru, který má festival v názvu, ale aby zároveň zaujala co nejširší spektrum náročného hudebního publika obecně. Pro podrobnější seznámení se s jednotlivými účinkujícími lze navštívit oficiální stránky festivalu www.akimbo.cz/mif, kde je možné zhlédnout video ukázky všech vystupujících.

Projekt se uskuteční za podpory mj. města Olomouce a Olomouckého kraje.

4. Moravský industriální festival
5. - 6. řijna 2012 (19:00)
Olomouc, klub S-Cube (17. listopadu 43)
Vstup: 350 Kč předprodej / 400 Kč na místě

4mif_1

 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Tri alba fotek jiz na http://mi.rage.cz

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.