The Meteors vystoupí na Mighty Sounds 2012

Po loňském zrušeném vystoupení dostanou The Meteors možnost složit reparát.

 

meteors

 

The Meteors. The Meteors, The ME-TE-ORS! Kdo zná, nepotřebuje víc. Kdo nezná, ani víc asi nepomůže. Nejspíš se totiž nesetkal s hudebním stylem psychobilly, protože jinak by neexistovala omluva, jak sakra může neznat smečku, která byla u zrodu?! No dobrá. Pro případ, že by se našel někdo, kdo doposud o The Meteors nic nevěděl a rád by je poznal, něco málo na kapelu prásknem. Výjimečně. Můžete se na ně totiž těšit v půli července na Mighty Sounds.

Jsou z Anglie. Dohromady se kucí, tedy dnes už spíš starší chlapíci, dali v roce 1980 v Londýně. Z jejich strany šlo o reakci na zpopíkovatělý rockabilly, který tehdá bylo docela trendy. Vemte rockabilly z přelomu sedmdesátek a osmdesátek, přidejte špetku nasranosti, dvě lžíce agrese a půl kila punk rocku a vznikne vám právě psychobilly. V případě The Meteors můžete natuty počítat i s texty z říše hororu, perverznosti nebo smrti. Prostě pro dnešní psychobilly klasika, co? Jenže tehdá tomu tak nebylo! Jakkoliv můžeme v hospodě u piva až do ranního rozbřesku debatovat nad tím, kde jsou počátky psychobilly, The Meteors byli prokazatelně první kapelou, která sama svoji hudbu jako psychobilly otevřeně definovala. The Meteors, Kings of Psychobilly. Jenže ani oni to neměli zpočátku lehký. Když k tomu všemu přidal frontman Fenech proudy kuřecí krve, kterou plival během koncertů do publika, některé kluby začaly jejich koncerty odmítat. Ono celkově je P. Paul Fenech sám o sobě docela „psycho“. U sebe nosí neustále dvě pistole – jednu v podpaží, druhou zastrčenou v botě. Odkládá je jen při fotografování a možná v nejintimnějších chvílích (což některé groupies popírají). A o tom, že je připraven bouchačky kdykoliv použít, není pochyb. Dokazuje to i jedna storka z Prahy, kde tenkrát The Meteors vystupovali. Při čekání na tágo v boční uličce bouchla petarda nebo něco podobnýho, Fenech vyskočil, v sekundě z levé kanady vytáhl bouchačku a s úžaslým výrazen a ďábelským pohledem vzrušeně vykřikl: „Wow! A gun fight!“ Ale zpět ke kapele...

Skalní fanoušci o nich tvrdí, že jsou ve známým vesmíru jedinou čistou psychobilly smečkou. Možná i v tom neznámým, čert ví. Vžil se tak i jejich slogan „Only The Meteors are Pure Psychobilly“, často zkracovanej na OTMAPP (trocha tý osvěty neuškodí). Na kontě maj snad miliony desek (dobrá, tolik asi ne, ale jen živáků je asi patnáct, přidejte si k tomu LP, 10“, 12“, singly a regulérní desky a dostanete se k nějakým asi 70 – 80 kusům), takže na snahu je zde nějak přiblížit dopředu radějc rezignujem bo by to stejně k ničemu nebylo – prostě hrají a vydávají jako zběsilí. Zkraťme to snad jen na konstatování, že poslední desku Hell Train Rollin vydali již před třemi lety (pokud nepočítáme live DVD „Pure Evil Live“ z loňska), tak není úplně vyloučený, že se na Mighty dočkáme i nových songů. Naposledy se u nás měli objevit v únoru 2011, ale jejich vystoupení bylo bohužel zrušeno, takže doufáme, že vám natěšení na krále psychobilly vydrželo stejně jako nám, a jejich vystoupení na letošním Mighty Sounds tak bude velkým zadostiučiněním nám všem. Ostatně Fenech a jeho kumpáni snad nikdy nezklamali. A že už maj na kontě více než 4500 koncertů! Co závěrem? The Meteors, MUST SEE pro každýho, kdo kdy jen pomyslel na psychobilly nebo si pohrával s myšlenkou, že to je docela fajn hudba. A o těch, pro který je psycho námrd největší, ani nemluvíme!!!

 

více info na www.mightysounds.cz

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.