Temný dívčí electropop Austra míří do Prahy

Jeden z velkých talentů kanadské nezávislé scény, Katie Stelmani, vydala letos se svou kapelou Austra nadšeně přijatou desku "Feel It Breaks". Po prvním skromném červnovém turné se na podzim vrací do Evropy už jako hvězda. 

australoseitbeatandpulse

V sobotu 10. září vystoupí také v pražské MeetFactory.

Katie přitom není žádným nezkušeným benjamínkem – je poloprofesionální operní pěvkyní, pár let zpívala v dívčí kapele Galaxy, hostovala na desce hardcorových legend Fucked Up a před dvěma lety vydala nepříliš přesvědčivý sólový debut Believe Me. Všechno se ale změnilo po založení nové kapely Austra – vokální schopnosti Katie se v ní kloubí se synth zvukem , viktoriánskou estetikou a až barokními motivy. Byť Austra nepřináší zcela nový zvuk – kromě nálad „nové vlny“ 80-tých let u nich můžeme vysledovat také inspiraci jinými synth-vokálními projekty jako Fever Ray nebo Planningtorock – je jejich hudba nezvykle upřímná a čistá.

Deska Feel It Breaks vyšla teprve v květnu, ale už stihla zaznamenat nadšené reakce novinářů a počet fanoušků křehkého zpěvu Katie roste každým dnem – pokud ještě před rokem na jejich koncerty chodili jen zasvěcenci, dnes Austra vyprodává středné velké kluby. Nenechte si proto ujít jejich českou premiéru v MeetFactory, může se stát, že na jejich další koncerty už pražské kluby stačit nebudou …
Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s klubovou sérii Bohemian Like You, která pražskému publiku přinesla mj. koncerty Animal Collective, Caribou, The xx, Efterklang a další.

Vstupné 290 Kč + poplatky v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream.

Kombinovaná vstupenka na koncerty HEALTH (8.9.) a Austra (10.9.) za 490 Kč + poplatky v sítích Ticketportal,Ticketpro a Ticketstream.

 

 

 

Celý koncert pro vás za CZ Sanctuary zdokumentujeme ve fotoreportu, který čekejte na začátku příštího týdne.




mohlo by vás také zajímat

Komentáře

A pokud by někoho zajímalá krátká recenze jejich aktuální desky ... najde ji zde: [url]http://www.music-pioneer.net/index.php?option=com_content&task=view&id=996&Itemid=38[/url]

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.