Minireport z I. Nosferatu & Sanctuary.cz party

hrorrbarcb_sNový budějovický Nosferatu Horror Bar si v sobotu 19. března přímo žádal o stylový hudební křest v podobě decentní gothic DJ party. A bylo by krajně nezdvořilé tak milé pozvání odmítnout.Se symbolickým znamením největšího úplňku za posledních 18 let za zády se do Českých Budějovic rozjela skupinka čítající zástupce CZ Sanctuary DJ crew a přátel, aby prozkoumala a hudební produkcí pokřtila prostory letos otevřeného Nosferatu Horror Baru.

Odevzdat se naplno tomuto kabinetu hrůzy nebylo nikterak obtížné, avízo s dobrou přístupností z nádražní budovy nelhalo v jediném bodě – během několika minut už návštěvníci posedávali pod přísným dohledem děsuplných kostlivčích zjevů, číhajících na každém rohu, a s drinkem v ruce pozvolna zaostřovali zraky na prostor, který i na "goth-friendly" klub obsahoval opravdu nejnižší možnou hladinu osvětlení.

Přes počáteční technické pletichy se díky rychlé podpoře stran klubu před devátou večerní mohl rozjet DJský set. Začalo se na jistotu, s až encyklopedicky-subkulturním startem "Bela Lugosi is Dead", přes britskou vlnu se Siouxsie And The Banshees či The Sisters Of Mercy až k prvním darkwave kořenům s Clan of Xymox. K překvapení teamu se osazenstvo klubu urychleně přihlásilo s přáním hrát něco "klasičtějšího", a tak se v učebnicovém setu mohlo zvesela pokračovat dále společně se Sex Gang Children, Christian Death, The Damned a jejich raně gotickými kolegy.

 

Lyrsezombii

 

Členité prostory hororového baru brzy hlučely nejen upířím jekotem z děsuplného výklenku Schreckovy hrobky, ale také bujarou společností v krbové místnosti, která zároveň v pokročilejších hodinách posloužila jako taneční parket pro mrtvolný valčík s přihlížející značně ztrouchnivělou zombií.

Přes ojedinělé pokusy rozproudit party náladu k větším výstřelkům se celý večírek nesl spíše v duchu sympatické, komorní seance s atmosférou bližší alkoholem opojenému klábosení uprostřed strašidelného zámku na pouti než zběsilému tanečnímu souboji, na který je člověk často zvyklý z pražských klubů.

Když se i ďábelský Nosferatu umlčel, ze zdi strašící skeletoni začali zalézat zpátky do útrob architektury a úplněk svou blízkostí zemi téměř olizoval vstupní dveře, bylo na čase stánek hrůzy opět zavřít k nočnímu spánku. Přeživší čekali ještě dvě nekonečné hodiny v přilehlém nonstopu, kterému díky místní security službě vládl sadistický duch Freddyho Kruegera "Nesmíme usnout, jinak zemřeme!", aby se nakonec i oni vkradli do ještě zhasnutého prvního vlaku směr Praha.


CZsNosferatu partyFotoreport najdete v naší Galerii.

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Příjemně jsem si to tam užil, a velmi rád se tam znovu vrátím :-)
Tak tam tahni a uz se nevracej :D ;)))
Kdyby to bylo tak jednoduché v tomto nezáviděníhodném státě :D
jj všichni závist veliká.. .) když budeš chtít bude to jednoduché ;)
přesně tak...když budu chtít přijet tak přijedu a nic mi v tom nezabrání....už se těším na Castle Party :) jedte kdo mužete s cestovkou Sanctuary :D

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.