Kanadská klasika Front Line Assembly potěší Lucerna Music Bar

frontlineLMBVe čtvrtek 22. července vystoupí v pražském Lucerna Music baru hvězda EBM/industrialu z Vancouveru Front Line Assembly.
Kanadský elektronický projekt Front Line Assembly (FLA) spatřil světlo světa v okamžiku, kdy se Bill Leeb rozhodl opustit řady průkopníků industriální hudby Skinny Puppy. Zatímco Bill (známý také jako Wilhelm Schroeder) neměl sice na tvorbu Skinny Puppy rozhodující vliv, za svá léta v této kapele nabyl zkušenosti, které pak zúročil právě v FLA.

Po prvních demonahrávkách vydal projekt FLA své první album v roce 1987 pod názvem ’The Initial Command’. Na této desce Bill a jeho spolupracovníci Michael Balch a Rhys Fulber vytyčili základní poznávací znaky FLA – hrubé basové linky, burácivé beaty a titánskou nálož syntezátorů a samplů. Tyto prvky slyšíme v jejich hudbě dodnes, přestože jejich konkrétní využití se postupem času měnilo.

Na dalších nahrávkách vydaných koncem 80. let se ukázalo, že FLA umí zacházet nejen s tepavou rytmikou, ale také s hutnými ambientními plochami. Touto dobou bychom k FLA na poli industriální hudby nenašli žádné podobné souputníky. Bill se odmítal naplno věnovat hudbě pro taneční parket, jako to dělaly některé evropské EBM skupiny, ani se neponořil do složitých zvukových experimentů.

Výrazného úspěchu i uznání od hudebního tisku se FLA dočkali s albem „Caustic Grip“ (1990). Singly z této desky „Provision“ a „Iceolate“ se oba dočkaly titulu singl týdne v časopisech Melody Maker i Sounds a i zbylé tracky na albu přinášely posluchačům komplexní spleť kybernetických zvuků, namontovaných na rytmiku s razancí automatické pušky. Zvuk FLA se však nepřestal vyvíjet ani v tomto bodě. Album „Tactical Neural Implant“ je značně ovlivněno technem a hip hopem, na desce „Millenium“ najdeme mohutné kytarové riffy ve stylu kapel Slayer a Pantera a vedlejší projekt Billa Leeba Delerium se zatím věnuje etno ambientu.

Nejnovější studiové album FLA nazvané „Improvised Electronic Device“ znamenalo návrat k tvrdšímu zvuku a ukázalo posluchačům, že FLA do toho i v tomto století umí pořádně praštit. Po boku Billa Leeba tentokrát znovu ve studiu vedle nových hudebníků stáli jeho dlouholetý spolupracovník Chris Peterson, doplněný (stejně jako na předchozí desce "Artificial Soldier") dvojicí pětadvacetiletých mladíčků Jeremy Inkel a Jared Slingerland. A na pódiích klubů po celém světě se ukázalo, že kombinace starých a nových hráčů přináší netušené možnosti. Kanadských matadorů se znovu dočkáme i my.

V roli předkapely se na pražská pódia opět vrátí šumperský industrialní útvar Akimbo.

Front Line Assembly (CDN), Akimbo
22. července 2010 (20:00)
Praha, Lucerna Music Bar (Vodičkova 36)
Vstup: 490,- Kč předprodej / 600,- Kč na místě


Klikněte pro zvětšení

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Konečně opět zavítají ti nejlepší z nejlepších!!!

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.