Vítejte do XIII. století, Hrdinové!

xiiiretor

Dnešní retro okénko je vyhrazeno pohledu do roku 1992, kdy se více začalo mluvit o XIII. století, zejména v souvislosti s jejich debutem "Amulet". Na ten se před 17 lety blíže podíval František Fiala v časopisu Melodie.

 

 

 

 

 

Zdroj: Persefona a Vanessa (děkujeme!)

V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. No a zatřetí se domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce (at) sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Další článek v rubrice Retro se věnuje objevu české formace XIII. století. Jedná se o příspěvek Františka Fialy hodnotící "novou" desku "Amulet", který vyšel v časopisu Melodie roku 1992. Text je doplněn fotografií Gabiny Farové.

Vítejte do XIII. století, Hrdinové!
Napsal: František Fiala
Foto: Gabina Farová
Časopis: Melodie 6/92, (s.18)


XIII.století - Melodie 1992

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.