Grausame Töchter v Praze ukážou nejen svoje zuby

V pátek 13. se vrací do Prahy královna perveze Aranea Peel a její sukkuby. Společnost jim bude dělat tuzemský dívčí projekt Isiolia.

Jsou tomu už dva roky, co na prknech pódia v hostivařském klubu Kotelna zaschla zlatá sprška, kterou po sobě zanechala Aranea Peel,  frontwoman dekadentních Grausame Töchter. Tehdy měla kapela místo převážně v menších klubech a jen pomalu se začala prodírat do programů větších festivalů. Dnes už najdete logo 'dcer' na plakátech psáno mnohem větším fontem, celá povedená parta má mnohem více zkušeností a hlavně – má taky aktuální desku, která se jmenuje „Vagina Dentata“. A tu představí i v Praze.

Je tedy čas přijít se podívat na nemravnou show na vlastní oči. Vizuální stránka stojí u Grausame Töchter od samého počátku na stejné výši jako hudba samotná. To se nemění. Čekejte znovu teatrální nahotu, násilnosti, rouhání – to vše však promyšlenější, rafinovanější, ale také působivější.

I hudebně se za ty roky „zlomyslnice“ posunuly a dobře ví, kdy přitlačit na pilu temné blasfémie a kdy zase svoje publikum roztančit poctivou electropunkovou řežbou. O vokálu Araney, která umí řvát, ječet, prosit i pět šansony, ani není třeba debatovat. S čerstvými silami v sestavě by Nová Chmelnice měla zažít ještě tvrdší znásilnění, než tomu bylo tehdy poprvé. Ona i samotná aktuální deska "Vagina Dentata" je trochu jiná než předchozí "Glaube Liebe Hoffnung". Už proto se není třeba obávat opakovaného vtipu.

 


Grausame Töchter - Ich Liebe Meine Vagina


A jakého hosta vybrat před tak specifický projekt jako jsou Grausame Töchter? Nakonec jsme se z myriády nápadů rozhodli dát prostor některému z nejzajímavějších projektů, které se urodily na našem CZScene. A s ohledem na hlavní hvězdu padla jasná volba na dark electro projekt Isiolia mladé skladatelky Julie z Dobřan u Plzně.

Představujeme novou tuzemskou naději temného electra. 


Jakého hosta vybrat před tak specifický projekt jako jsou Grausame Töchter? Nakonec jsme se z myriády nápadů rozhodli dát prostor některému z nejzajímavějších projektů, které se urodily na našem CZScene. A s ohledem na hlavní hvězdu padla jasná volba na dark electro projekt Isiolia mladé skladatelky Julie z Dobřan u Plzně.

Ta v něm od září roku 2010 realizuje svou vášeň pro temnější žánry, především dark wave, industrial, synthpop a EBM. Náladovou instrumentální tvorbu Isiolia uslyšíme 13. ledna ve světové koncertní premiéře. Support the scene!
 

Pakliže jste Grausame Töchter poprvé minuli, nebo se do nich zamilovali jako někteří z nás, určitě si nenecháte ujít ani druhé poetické randez vous se zubatými vagínami.

GRAUSAME TÖCHTER (D), Isiolia
13. ledna 2017 (start 20:30)
Praha, Klub Nová Chmelnice (Koněvova 219, 130 00 Praha)
Vstup: 290 Kč (plus poplatky sítě) předprodej / 390 Kč na místě

Grausame Tochter isiolia

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.