The Creatures – Tvorové přicházejí z druhého patra

creatures sDlouho jsme se nenořili do papírových archivů, a tak je vhodný čas to napravit. Třeba výletem do roku 1999, kdy dvojice Šída/Slezák pro Big Beng! zmapovala cesty Siouxsie a Budgieho v inkarnaci The Creatures


 

V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. No a zatřetí se domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

 

Teď se ale už vypravme patnáct let do historie, kde se pánové Jan Šída a Milan Slezák pro časopis Big Beng! podívali na zoubek dvojici Siouxsie a Budgie – nejspíš v reakci na koncert The Creatures, který proběhl 23. března 1999 v Divadle Archa.

The Creatures – Tvorové přicházejí z druhého patra
Autoři: Jan Šída a Milan Slezák
Médium, Big Beng!

 

creatures1280

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.