Retro: Katedrála v plamenech

Po delší době se opět vnoříme do gotických archivů a podíváme se zpět do roku 1991, kdy v Praze působila mladá formace Cathedral in Flames. Ano právě ta, která před pár lety překvapivě vstala z mrtvých a před pár týdny vyslala do světa svou desku "Hang Me High & Burry Me Deep" (recenzi najdete TADY). Krátký rozhovor má na svědomí Ivan Šiler a otiskl jej tehdejší deník Svobodné slovo.

Rubrika "Retro" slouží jako místo, kde soustředíme zajímavé články ze starých médií za účelem zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), ale i pro zvýšení povědomí o tom, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety (a i srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo). Příjemným bonusem pak je, že některé články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Jelikož podobných klenotů nikdy není dost, pokud máte nějaké v záloze, nebo je u někoho objevíte a mohli byste je naskenovat/zapůjčit k naskenování, budeme moc rádi, pokud se nám ozvete na adresu redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme za pomoc!


Katedrála v plamenech -  Nezávislí, patetičtí a přesto poslouchatelní z gothic-rocku
Autor: Ivan Šiler, Svobodné slovo 1991

Zdroj: Filip H. - mockrát díky!

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.