Alvaréz Peréz slaví 20 let novou deskou a koncerty

ap_krest_rcPo domácím koncertu oslaví brněnská dark rocková stálice 2. února dvacet let fungování i v pražském Rock Café. A pokřtí i nové album. 

Alvarez Perez se živě představí v sobotu 2. února v pražském klubu Rock Café k příležitosti oslav 20. výročí činnosti kapely. Současně pokřtí svou novou desku – na české scéně ojedinělý projekt, kdy je celé album doprovázené kresleným příběhem, která vychází v limitované edici. Vystoupení bude zcela neobyčejné, se spoustou zajímavých hostů (například Zuzana Antares) a uslyšíme jak zcela nové, tak i úplně ty nejstarší skladby v netradičních provedeních. V galerii Rock Café bude výstava Petry Slovákové, autorky komiksové části ilustrovaného CD s názvem "Království".

Kapela vznikla v roce 1993 a od té doby má na svém kontě pět alb, řadu koncertů v Čechách i zahraničí. Za zmínku stojí účast na Wave Gothic Treffen v Lipsku či Castle Party v polském Bolkówě. Vystupovali po boku legend žánru jako Clan of Xymox, The Breath of Life či na jediném a zároveň posledním českém vystoupení kultovních Garden of Delight v rámci festivalu Night Side.

Za dobu své existence prošla skupina zajímavým vývojem a to nejen personálním, ale i tematickým. Od původní inspirace Robertem Holdstockem a jeho sérií "Les mytág" a domácí Jenny Nowak přináší nyní kapela album protknuté městskou fantasy. Sobotní koncert po celý měsíc únor doplní v galerii klubu Rock Café výstava prací autorky obrazového doprovodu alba Petry Slovákové. Na pódiu se také objeví zajímaví a nečekaní hosté.

ap_deska

Po boku oslavenců vystoupí i pardubicko-přeloučští Phosgene Girls, kteří ve své tvorbě umně propojují odkazy gothic rocku s elektronikou a darkwave. Právem patří k nejostřeji sledovaným nadějím současné domácí gotické scény, což je pozice, kterou čtveřice Al Chymista (zpěv/klávesy/programování), Sunja (zpěv), Xhurk 336 (basa) a TourChess (guitar) beze zbytku potvrdila jak vynikajícím debutem "Sunlight Hero", tak listopadovým vystoupením s britskými Ulterior.

Třetí kapelou večer budou českobudějovičtí gothic/poprockoví matadoři
Jerusalem. Ti fungují od roku 1988 a před dvěma lety se po delší pauze znovu vrátili i k vydávání desek albem "Tajná zahrada". Není proto divu, že se pravidelně objevují po českých klubech. Afterparty bude mít v rukou zkušený DJ Nephilim.

Alvarez Perez, Phosgene Girls, Jerusalem
(afterparty DJ Nephilim)

2. února 2013 (start 20:00)
Praha, Rock Café (Národní 20)
Vstup: 120 Kč na místě 

Alverez

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.