Nightmare Culture – Gothic Rock

tamtorevue_sDnešní putování do minulosti nás zavede do roku 1998, kdy autor Smích napsal pro Tamto Revue dvoudílný článek věnovaný gothic rocku. Jeho první část si můžete vychutnat zde.

Zdroj: Smích (děkujeme)

V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. No a zatřetí se domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

A nyní se přesuňme o dvanáct let zpět do historie, kdy jste na stránkách progresivního Tamto Revue mohli číst článek předsatvující ty nejzásadnější gothic rockové kapely:

tamtorevue1

tamtorevue2


 

tamtorevue3

tamtorevue4

tamtorevue5

 

Nightmare Culture – Gothic Rock
Autor: Smích
Médium: Tamto Revue (č. 982, r. 1998)

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.