Švédové Dark Side Cowboys novým klipem participují na dobré věci

Téměř pětadvacet let aktivní muzikantské činnosti zúročila kapela pro rozšíření povědomí o diskriminaci subkultur.

Švédové Dark Side Cowboys hudebně brouzdají ve vodách gothic rocku a svou novou písní (a klipem k ní) se snaží podpořit iniciativu RTSI (Right To Subcultural Identity). Ta se už několik let pokouší bojovat proti diskriminaci odlišnosti, a to hlavně osobními příběhy spousty postižených osob. Žijeme totiž stále ve světě, kde je jinakost vnímána negativně a snaha odlišit se je často trestána slovním napadáním, šikanou a v nejhorším případě i fyzickým útokem.

Nemusíme chodit daleko do minulosti, abychom vytáhli jeden konkrétní příklad za všechny. Sophie Lancaster byla v roce 2007 napadena společně se svým přítelem skupinkou mladistvých, kterým se nelíbilo pouze to, že tito dva byli součástí gotické subkultury. Její následná smrt otřásla světem a organizace (třeba The Sophie Lancaster Foundation) se od té doby snaží těmto případům předcházet jakoukoliv osvětovou činností.

Dark Side Cowboys jsou jedni z těch (po boku například Wayna Husseye z The Mission), kterým tato problematika není cizí a svou tvorbou chtějí alespoň poukázat na diskriminační potíže, se kterými se spousta mladých ještě stále potýká. Proto kapela natočila videoklip k písni "Dream With Me", kterým ostatním dodává odvahu stát si za svou identitou a nenechat se zastrašit či umlčet hlasitějším okolím.

Více infomací o práci a cílech RTSI naleznete tady, na videoklip se podívejte níže:

Dark Side Cowboys - Dream With Me

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.