Legendární Die Krupps rozduní Lucerna Music Bar

Už dneska se můžete nechat semlít soukolím německého kultu.


Die Krupps jsou jednou z nejvýraznějších kapel konce minulého tisícíletí. Kapelu založili v roce 1980 Jürgen Engler a Bernward Malaka z Düsseldorfu. Od samého počátku kombinovali hudbu tak odlišných žánrů jako jsou industrial, elektronika či metal. Ačkoliv dnes se nad fúzemi jednotlivých stylů nikdo nepozastaví, tehdy šlo o velmi novátorský přístup. Die Krupps spolu s Kraftwerk a Einstürzenden Neubaten definovali zásadním způsobem podobu elektro/industriální hudby na mnoho dalších let. 

Hlavní mozek kapely Jürgen Engler je vizionář se stálým vlivem na vývoj moderní hudby. V druhé polovině sedmdesátých let byl mezi prvními německými punkrockery se svou kapelou Male a Campina vzal s sebou na turné dávno předtím, než vznikli Die Toten Hosen v osmdesátých letech. Založil Die Krupps se svým kongeniálním partnerem Ralfem Dörperem, který napsal spoustu textů počínaje "Wahre Arbeit Wahrer Lohn" –  a stali se hybnou silou industriálu a EBM.  

Když si v devadesátých letech tuto hudební škatulku podmanil mainstream, skupina z  Düsseldorfu svou hudbu obohatila o  thrashové kytary a stala se, společně s  Nine Inch Nails a Ministry, hlavním zdrojem inspirace elektro-metalového žánru a ovlivnila mnoho kapel tzv. Neue Deutsche Härte (Nová německá tvrdost).

Die Krupps - Robo Sapien

Je to právě tahle úspěšná fáze, kterou Die Krupps přinášejí ve své nové albové nahrávce “V – Metal Machine Music”. Ta navazuje na album “IV – Paradise Now” a na předešlé elektromašinistické tvrdé album “The Machinists of Joy”, které spatřilo světlo světa před dvěma roky.

“Vždycky pracujeme konceptuálně,” podtrhuje Jürgen Engler, který žil řadu let v Texasu. “Proto naše comebackové album “The Machinists Of Joy” obsahovalo hudebně všechno, co jsme předtím vytvořili. Ale bylo mi jasné, že to, co přijde potom, musí být tvrdá a brutální nahrávka”. Die Krupps opravdu nikdy nezněli tak tvrdě jako na jejich aktuálním albu.

Album "V - Metal Machine Music" vyšlo jako double CD: jedno CD s masteringem Die Krupps a druhé remasteroval Alexander Dietz, který řídí Chemical Burn Studios. Die Krupps se s novou nahrávkou vydali take na turné, při kterém zahrají 21.září také v Praze. Předskakovat jim budou The Red Paintings a Janosch Moldau.

Pětičlenná kapela The Red Paintings je sice oficiálně z Austrálie, ale její členové sídlí v Londýně a Los Angeles. The Red Paintings hrají na kytaru, housle, violocello, basovou kytaru a bicí. Jejich hudba evokuje dětské ukolébavky z daleké budoucnosti i hřmotící skladby špičkového art rocku. Líbí se barokním popařům, nabroušeným punkerům, metalistům i indie fanatikům. Všude, kde to je možné, obohacují svou hudbu o multimediální performační umění. Během jejich koncertů místní výtvarníci zobrazují aktuální hudbu přímo na pódiu.  Jejich představení kombinuje zvuk a podívanou - vytvářejí zážitek, který stimuluje smysly a mysl návštěvníků koncertu. Dosahují toho hudbou, kostýmy, konceptuální produkcí, malováním a lidskými plátny.

The Red Paintings - It is as it was


Janosch Moldau je jedním z nejinovativnějších něměckých electro-popových umělců. Kombinuje electroclash, synthpop, downbeat a darkwave a svým krásným hlasem dokáže publikum dojmout až k slzám. Jeho písně se točí kolem nejsmutnější momentů lásky, ale také, a poněkud překvapivě, přesunutím důrazu na všechnů zkázu která byla na této planetě způsobena ve jménu lásky.

Vstupenky za 390,- Kč + poplatky koupíte v sítích GoOut.cz, Tickepro.cz, Ticketportal, Eventim a na webu Lucerna Music Baru. V pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 490,- Kč. 

Die Krupps (D), The Red Paintings (AUS), Janosch Moldau (D)
21. září 2015
Praha, Lucerna Music Bar
Vstup: 390 Kč předprodej / 490 Kč na místě

DIe KRupps

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.