PRAGUE GOTHIC TREFFEN číslo XIII odtajňuje další jména

O víkendu 24. a 25. srpna se do Prahy zase po roce slétne netopýrstvo ze všech možných koutů světa. A my vám na něj (mimo jiné) přivezeme největší jméno bitpopu...

Bude to už po třinácté, kdy se Prague Gothic Treffem stane největším tuzemským útočištěm scény, a už teď víme, že během těchto dvou dnů odehrají svoje koncerty Ash Code z italské Neapole a Ariel Maniki and the Black Halos z exotické Kostariky. U obou kapel je živo. Ash Code v květnu vyjde třetí dlouhohrající deska „Perspektive“ a na čerstvý klip titulního songu se můžete mrknout sami. Ariel Maniki and the Black Halos se zase díky labelu Deepland dočkají kompilace největších pecek, která se bude jmenovat „A Brief Catharsis: The Best of Ariel Maniki and the Black Halos“. A obojí bude stát za to.
 


Ash Code - Perspektive



Pojďme ale k novým jménům. Pokud pozorně nasloucháte elektronické scéně, určitě jste nepřeslechli vysílání rádiových vln Zeměkoule. „Hallo, Hier Welle Erdball“ zazní po dlouhých letech existence kapely vůbec poprvé i v Čechách a bude to právě na Prague Gothic Treffen. Od roku 1990 tahle kapela sází do fanoušků svoje bitpopové hity s typickým zvukem Commodore 64 SID na koncertech s nezapomenutelnou pódiovou prezentací, která je jako stvořená na finále nezřízené elektropárty.

Honey, A.L.F. a spol minulý rok vydali novou desku „Gaudeamus Igitur“ a momentálně slaví výročí pětadvaceti let od vydání první nahrávky, kterou byla kazeta „Es Ist An Der Zeit…“. Je tedy rozhodně na čase, abychom se s partou svérázů z německého Stadthagenu seznámili i u nás. Od letošního PGT pro vás logo Trabanta už nikdy nebude spojeno pouze s tímhle legendárním vozítkem. Je pro nás radost a čest, že pod jeho křivkami odpálí v české premiéře svoji energickou show samotní Welle: Erdball!

 


Welle:Erdball - Starfighter F-104G (live)



Nejen hvězdami světového formátu je ale scéna živa. Nové hvězdičky temné scény se pokusila nalézt kompilace „Dark Tunes from Czech and Slovak Caves“.  Nakolik se to povedlo, už jste určitě posoudili sami. My jsme se rozhodli na PGT vytáhnout další z nich – tentokrát dvojici s netradičním jménem Noví Lidé. Zjevení z Hradce Králové po svém pracuje s darkwave a elektronikou, k tvorbě však přistupuje osobitě a škatulky v jejich případě slouží opravdu jen k přibližnému popisu.

Noví Lidé fungují od roku 2013 a minulý rok vydali debutovou desku „Světlo a stín“. S lyrikou v češtině potvrzují, že se dá světová muzika dělat i v domácích podmínkách a bude rozhodně zajímavé sledovat, kam jejich kroky budou směřovat dál. Ještě předtím si však užijeme jejich koncert na letošním PGT.

 


Noví Lidé - Cesta


Tak stříhejte metr, už jen Wave Gotik Treffen, Castle Party a XIII. PGTčko je tady. I s Welle:Erdball! 

PGT XIII

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Pockam si na more bands and djs, zatim neni duvod tam chodit.
Nechápu lidi, kteří mají potřebu veřejně kdákat, že něco NEudělaj. No a co? Tak tam nechoď demente, s tímhle přístupem tam rozhodně nikomu chybět nebudeš :-DDDD
dobre diky za vysvetleni
Se asi v tyhle muzice moc nevyznas, hej?!
To je samozřejmě otázka osobního názoru, jestli tam je, nebo není důvod chodit. Záleží na tom, co od toho chceš ;)
za me je duvod chodit na kazdy pgt... a to jsou lidi! :)
... a přesně tak je i celý PGT nastavený, čili z takový reakce máme radost! :) Prague Gothic Treffen nikdy nebyl, není a nebude tradiční festival postavený na jménech kapel. Je to primárně o "treffen" – setkání lidí, jejichž hudební vkus a životní styl se protíná. Prostor se potkat, seznámit, pokecat, zatancovat si na některou z kapel nebo DJ setů. Je to oslava scény jako takový, ne přehlídka toho, koho jsme schopný dostat do Čech. Přesně v tom vnímáme PGT jako něco unikátního, přesně takovou akci z toho lidi každý rok dělají a přesně takový se ho budeme snažit udržet i do dalších let :).
No nevim nevim, nechci bejt vlezdoprdelka, ale s tema jmenama, co za poslednich par let na PGT hrali se uz dost rychle blizite urovni prvnich WGTcek. :) A jak by rekli na buzzfeedu - "A to je dobra vec!" :))
Práv ě i z toho důvodu držíme cenu na dvoudenní festivalu podle mého názoru, brutálně nízko. Aby i ti, kdo tam jsou za setkáním se stejně naladěnými dušemi, nebyli odrazeni cenou vstupného.

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.