Joe Letz byl vyhozen z The Birthday Massacre kvůli otevřenému rasismu

Nenávistné komentáře, které sdílel na svém Twitteru, ho stály místo za bicími kanadské kapely.

Joe Letz, bubeník The Birthday Massacre, byl z kapely vyhozen právě kvůli svým postojům a názorům, které nekorespondovaly s etickým kodexem kapely. Když totiž na svém Twitteru sdílel obrázek s výmluvným nápisem "I hate niggers and faggots (nesnáším negry a teplouše)" - obrázek níže, byly mu zavřeny dveře před obrovským turné, které kapelu v příštích týdnech čeká. Oficiální stanovisko kapely také mluví jasně:

"Vždycky jsme byli kapela, která respektuje odlišnost a jiné názory. Nikdy jsme se ani nechovali (ať už profesně, nebo v osobním životě) tak, abychom své postoje nějak narušovali. Tolerujeme hodně, ale ne za každou cenu. Kdybychom dříve věděli, jaké názory Joe zastává, nikdy bychom ho do kapely nevzali. Nikdy! Takže je jasné, že nemůže dál zůstávat v našich řadách.

Joe si za tuhle situaci může sám. Překročil hranice, které by se překračovat neměly. A my děkujeme všem fanouškům za podporu a slibujeme, že budeme všechny brzy informovat, kdo Joea nahradí za bicími během turné."

Ke kauze se vyjádřil i projekt PIG, ve kterém měl Joe Letz hostovat během turné: "Musíme vás informovat, že je naprosto nepřijatelné, aby s námi Joe odjel turné "Prey & Obey". Pig byli vždy na opačné straně toho, co Letz v posledních dnech hlásá."

Co k tomu dodat? Snad jen, že jsme rádi, že výše zmíněné kapely sdílí postoje, které takové chování neakceptují. A doufejme, že se jednalo jen o nejapný (i když velmi nevhodný) žert...
 
Combichrist, kteří jsou Letzovou domovskou kapelou, ke kauze zatím mlčí.
 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

snad k tomu slozi midilidi nejakou poradnou antirasitickou pisen
Mně to osobně přijde jako problém pro dementy. Když by tam místo hate dal love, tak jsou z toho všichni na větvi.

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.